26/08/2014

GRRRL POWER | don't


Dear sexist men,

Don't whistle at me on the streets. Don't honk at me. Don't wink at me. Don't stare at my boobs / bum with a grin on your face. Don't call me 'babe', 'cutie', 'sexy', 'honey', 'beautiful' or whatever while walking down the street.

It's not a compliment. It's an insult that you don't see anything more than just a piece of flesh. It's called street harassment and it needs to be stopped.

4 comments:

 1. !
  Nevím, čím to je, ale V Paříži jako by harašilo celým ulicím. Praha je proti tomu úplně klidná... Můžu si tu navléct třeba skafandr a stejně si připadám nahá. Jak je na tom Dánsko?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cesko, Dansko, Nemecko, vsude stejny, vsude sexisticky!

   Delete
 2. Já se s tímhle setkala poprvé v Praze, s mojí asociální povahou jsem na ně jen vyděšeně zírala.

  ReplyDelete
 3. Ja som si najprv nevedela ani predstaviť, aké to môže byť... ale keď už sa o začalo, začalo mi to liezť strašne na nervy, aj keď ma takto "oslovili" alebo zapískali len raz za ten deň, keď som bola niekde nakúpiť. Nenávidím, ako nás majú tí hlupáci len za objekt, na ktorý môžu pokrikovať tieto sladučičké komplimenty... fakt si myslia, že nás to ako poteší. :D A potom tá nasratosť, keď sa na nich ani nepozriem. Nedajbože, keď som nejakej chlapčenskej skupinke povedala, že nemám čas sa tu s nimi zapodievať, tak to mi pak celý čas nadávali do p*, až kým som sa im nestratila z dohľadu. :D

  ReplyDelete

ain't got time for your hate / no giveway or any promotions / THANKS FOR YOUR NICE WORDS.